Togrejser i Thailand – Køb dine togbilletter i Thailand her!

Min antal: 1
Max antal: 40

Togrejser i Thailand – Køb dine togbilletter i Thailand her!

 Togrejser i Thailand - Køb dine togbilletter i Thailand her!
Prisen starter fra DKK 295

Togrejser i Thailand – Køb dine togbilletter i Thailand her!

Transportmiddel: , tog
Min antal: 1
Max antal: 40
Prisen starter fra DKK 295
  • Togbilletter i Thailand og Malaysia kan først udstedes 45-30 dage før den ønskede afgang og aldrig før vi har modtaget betaling for dem.
  • Vælg dato og antal personer og se de mest populære ruter samt priser.
  • Billetterne sendes normalt i elektronisk PDF format, men afleveres enkelte gange i reception på hotellet til afhentning i receptionen efter ankomst til Thailand.
  • Børn under 140 cm på rejsedatoen får børnepris som vi fratrækker manuelt efter bestilling (venligst skriv det i kommentarfeltet på checkout siden).
BESTIL NU
Togrejser i Thailand
Vælg en Dato
Antal personer
Rooms available
Produkter
Yderligere information og kommentarer såsom hotel, flynummer osv:
{option_name}
{price_range} per {per_text}
Læs mere
{description}
{option_name}
{option_quantity}
image_pdf Togrejser i Thailand - Køb dine togbilletter i Thailand her!

At rejse med tog er altid en speciel oplevelse når man er i udlandet. Det er det også i Thailand, hvor man ikke skal snyde sig selv for en togtur, hvis det ellers hænger sammen med rejseplanen.

  • Nattoget nordpå til Chiang Mai, samt nattoget sydpå der giver forbindelse til øerne Koh Tao, Koh Phangan og Koh Samui er nok de mest populære ruter.

Billetsalget er lukket for vinteren 2019-2020.


De mest populære togforbindelser i Thailand (Alle priser er THB)


De mest populære togforbindelser i Thailand (Alle priser er THB)

Fra / TilFra / TilVoksne (1. klasse)Voksne (2. klasse)Børn (1. klasse)Børn (2. klasse)
BangkokChiang Mai2150146016501040
Chiang MaiBangkok2150146016501040
BangkokSurat Thani171011501310850
BangkokKoh Phangan (JOINT)2460201019501650
BangkokKoh Tao (JOINT)2560208020501680
BangkokKoh Samui (JOINT)2400190019901580
Hua HinSurat Thani1100--850
Hua HinButterworth. Malaysiakontakt oskontakt oskontakt oskontakt os
- "JOINT” billetter inkluderer billetter og reservation til: Nattog fra Bangkok til Surat Thani / -
Chumpon, bus fra banegård til færgehavn og ekspres-færge til øen.
- Børn under 140 cm på rejsedatoen får børnepris som vi fratrækker manuelt efter bestilling.
- Togkupéer på første klasse i Thailand er normalt beregnet til 2 personer og man kan låse døren. På anden klasses tog i Thailand inddeles vognene IKKE i togkupéer. Man kan istedet trække et gardin for som skilder ens sengeplads med resten af vognen når man går til køjs.

Tilbud på transport - Gratis og uforpligtende

* (angiver felt, der skal udfyldes)
- Ønskes flere transporter? Klik tilføj transport
  • Date Format: DD dash MM dash YYYY
  • :
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.