Togbilletter i Thailand og Malaysia kan først udstedes 45-30 dage før den ønskede afgang og aldrig før vi har modtaget betaling for dem.

Billetterne sendes normalt i elektronisk PDF format, men afleveres enkelte gange i reception på hotellet til afhentning i receptionen efter ankomst til Thailand.
Børn under 140 cm på rejsedatoen får børnepris.


image_pdf Togrejser i Thailand - Køb dine togbilletter i Thailand her!

At rejse med tog er altid en speciel oplevelse når man er i udlandet. Det er det også i Thailand, hvor man ikke skal snyde sig selv for en togtur, hvis det ellers hænger sammen med rejseplanen.

  • Nattoget nordpå til Chiang Mai, samt nattoget sydpå der giver forbindelse til øerne Koh Tao, Koh Phangan og Koh Samui er nok de mest populære ruter.

De mest populære togforbindelser i Thailand (Alle priser er THB)


De mest populære togforbindelser i Thailand (Alle priser er THB)

Fra / TilFra / TilVoksne (1. klasse)Voksne (2. klasse)Børn (1. klasse)Børn (2. klasse)
BangkokChiang Mai2150146016501040
Chiang MaiBangkok2150146016501040
BangkokSurat Thani 171011501310850
BangkokKoh Phangan (JOINT)2460201019501650
BangkokKoh Tao (JOINT)2560208020501680
BangkokKoh Samui (JOINT)2400190019901580
Hua HinSurat Thani1100--850
Hua HinButterworth. Malaysiakontakt oskontakt oskontakt oskontakt os
- "JOINT” billetter inkluderer billetter og reservation til: Nattog fra Bangkok til Surat Thani / -
Chumpon, bus fra banegård til færgehavn og ekspres-færge til øen.
- Børn under 140 cm på rejsedatoen får børnepris som vi fratrækker manuelt efter bestilling.
- Togkupéer på første klasse i Thailand er normalt beregnet til 2 personer og man kan låse døren. På anden klasses tog i Thailand inddeles vognene IKKE i togkupéer. Man kan istedet trække et gardin for som skilder ens sengeplads med resten af vognen når man går til køjs.

Kontakt og få et uforpligtende tilbud.

Andre interessante produkter

  • Bestil privat transport i Thailand med fordel her

    PRIS STARTER FRA PER PERSON
  • Forudbestil bådtransport i hele Thailand her!

    PRIS STARTER FRA PER PERSON
  • Transport mellem Bangkok, Trat, Koh Koh Kood og Koh Mak

    PRIS STARTER FRA PER PERSON
  • Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.

    PRIS STARTER FRA DKK 84 PER PERSON

Kom i kontakt

Tilmeld dig vores NYHEDSBREV

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

KONTAKTOPLYSNINGER

GOTHAILAND, CVR. 39585650.

EGEPARKEN 112 – 2980 KOKKEDAL

UGEDAGE: 16:00 – 19:00

WEEKENDER: EFTER AFTALE

FIND OS PÅ SOCIALE MEDIER

SEND OS EN BESKED

  • * PÅKRÆVEDE FELTER
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

PARTNERE