Bestil privat transport i Thailand med fordel her

Min antal: 1
Max antal: -

Bestil privat transport i Thailand med fordel her

Bestil privat transport i Thailand med fordel her

Transportmiddel: van, bil
Min antal: 1
Max antal: -
Introduktion: Privat transport service i Thailand; Bangkok, Hua Hin, Pattaya, Koh Chang, Koh Samet, Phuket. All priser inklusiv skatter, forsikring, vejafgifter, benzin, parkeringsafgifter osv. Se vore mest populære ruter og priser her;
  • Bangkok Lufthavn til Bangkok City - 280 kr per bil/vej
  • Bangkok Lufthavn til Hua Hin - 530 kr per bil/vej
  • Bangkok Lufthavn til Pattaya - 350 kr per bil/vej
  • Bangkok Lufthavn til River Kwai - 650 kr per bil/vej
  • Bangkok Lufthavn til Koh Chang - 890 kr per bil/vej
  • Bangkok Lufthavn til Koh Samet - 580 kr per bil/vej
  • Phuket Lufthavn til Patong / Karon / Kata - 310 kr per bil/vej
  • Phuket Lufthavn til Khao Lak - 450 kr per bil/vej
  • Krabi Airport til Ao Nang- 340 kr per bil/vej
image_pdf Bestil privat transport i Thailand med fordel her

Thailand Transport Service til / fra Hua Hin, Pattaya, Koh Chang, Koh Samet, Krabi, Phuket, Koh Lanta & Chiang Mai.

Undgå stress og jag efter ankomst til Thailand og lad os stå for al din transport i Thailand. Vi har gennem de sidste 12 år arrangeret tusindvis af transporter i stort set hele Thailand. Bilerne vi bruger er alle i god stand og max 4 år gamle og har naturligvis aircondition.
Vælg sted nedenfor for at se vores listepriser og bestil din transport eller transporter på 2 minutter.
 Bestil privat transport i Thailand med fordel her
Udover privat transport arrangerer vi båd til/fra Koh Kood & Koh Mak  til/fra Phi Phi eller Koh Lipe, bus og båd mellem Bangkok til/fra Koh Tao & Koh Samui, samt togbilletter Bangkok til/fra Chiang Mai og meget mere.

Venligst bemærk at der er et mindre tillæg på transporten i forbindelse med højtider mellem 25 dec – 02 jan samt i forbindelse med thailandske nytår i april.


Bangkok Taxi Service - Private transport in Bangkok, Thailand.


Bangkok Airport Taxi Service – Privat transport i Bangkok, Thailand.

TIL/FRA BANGKOK SUVARNABHUMI AIRPORT (BKK)Pris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Central Bangkok280360
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Riverside Hotel Bangkok300380
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Pattaya / Jomtien390515
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Koh Chang
(pier on mainland)
9351190
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Koh Chang
(to island)
10401315
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
9801250
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Koh Samed
(Pier on mainland)
610650
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Kanchanaburi / River Kwai City685745
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Kanchanaburi / River Kwai
(Hin Tok & Sai Yok area)
810890
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Hua Hin515640
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Pranburi / Khao Tao600725
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Sam Roi Yod 640765
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Kui Buri City765890
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Kui Buri X2 Hotel830935
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Huay Yang9351060
Suvarnabhumi Airport (BKK) – Chumpon13101525


Don Muang Airport Taxi Service – Privat transport i Bangkok, Thailand.

TIL/FRA BANGKOK DON MUANG AIRPORT (DMK)Pris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Don Muang Airport (DMK) – Central Bangkok260335
Don Muang Airport (DMK) – Riverside Hotel Bangkok315399
Don Muang Airport (DMK) – Pattaya / Jomtien450580
Don Muang Airport (DMK) – Koh Chang
(pier on mainland)
9751250
Don Muang Airport (DMK) – Koh Chang
(to island)
10801355
Don Muang Airport (DMK) – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
9851220
Don Muang Airport (DMK) – Koh Samed
(Pier on mainland)
680745
Don Muang Airport (DMK) – Kanchanaburi / River Kwai City680745
Don Muang Airport (DMK) – Kanchanaburi / River Kwai
(Hin Tok & Sai Yok area)
850935
Don Muang Airport (DMK) – Hua Hin555680
Don Muang Airport (DMK) – Pranburi / Khao Tao640765
Don Muang Airport (DMK) – Sam Roi Yod 680810
Don Muang Airport (DMK) – Kui Buri City810935
Don Muang Airport (DMK) – Kui Buri X2 Hotel870975
Don Muang Airport (DMK) – Huay Yang9751095
Don Muang Airport (DMK) – Chumpon13501565


Bangkok City Taxi Service – Privat transport i Bangkok, Thailand.

TIL/FRA BANGKOK DON MUANG AIRPORT (DMK)Pris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Bangkok City – Suvarnabhumi Airport (BKK)250315
Bangkok City – Don Muang Airport (DMK) 295375
Riverside Hotel Bangkok – Suvarnabhumi Airport (BKK)295375
Riverside Hotel Bangkok – Don Muang Airport (DMK) 315400
Bangkok City – Pattaya / Jomtien390515
Bangkok City – Koh Chang
(pier on mainland)
9351185
Bangkok City – Koh Chang
(to island)
10401290
Bangkok City – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
9751250
Bangkok City – Koh Samed (Pier on mainland)610650
Bangkok City – Kanchanaburi / River Kwai City680745
Bangkok City – Kanchanaburi / River Kwai
(Hin Tok & Sai Yok area)
810890
Bangkok City – Hua Hin515640
Bangkok City – Pranburi / Khao Tao595725
Bangkok City – Sam Roi Yod 640765
Bangkok City – Kui Buri City765890
Bangkok City – Kui Buri X2 Hotel830935
Bangkok City – Huay Yang9351060
Bangkok City- Chumpon13101520


Hua Hin Taxi Service – Privat transport i Hua Hin, Thailand.

TIL/FRA HUA HINPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Hua Hin – Suvarnabhumi Airport (BKK) 515640
Hua Hin – Don Muang Airport (DMK) 555680
Hua Hin – Central Bangkok 515640
Hua Hin – Pattaya 785995
Hua Hin – Sam Roi Yod 325410
Hua Hin – Kui Buri 390470
Hua Hin – Huay Yang 495535
Hua Hin – Chumpon 11001310
Hua Hin – Surat Thani / Khao Sok 15651920
Hua Hin – Don Sak 15651920
Hua Hin – Krabi 18402090
Hua Hin – Koh Chang
(Boat pier on mainland)
12901585
Hua Hin – Koh Chang
(All way to island)
14501555
Hua Hin – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
13751710
Hua Hin – Kanchanaburi City 685745
Hua Hin – Kanchanaburi / River Kwai
(Hin Tok & Sai Yok area)
810890
Hua Hin – Koh Samed
(pier on mainland)
9751120


Koh Chang Taxi Service – Privat transport i Koh Chang, Thailand.

TIL/FRA KOH CHANG
(pris inkl. færge)
Pris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Koh Chang – Bangkok City 10401315
Koh Chang – Suvarnabhumi Airport (BKK) 10401315
Koh Chang – Don Muang Airport (DMK) 10801355
Koh Chang – Pattaya/Jomtien 9351145
Koh Chang – Koh Samed (Ban Phe Pier)8301040
Koh Chang – Hua Hin 14501585


Koh Samet Taxi Service – Privat transport Ban Phe, Thailand.

TIL/FRA KOH SAMED / BAN PHE
(pris inkl. ikke færge)
Pris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Koh Samed (Ban Phe Pier) – Bangkok City 610650
Koh Samed (Ban Phe Pier) – Suvarnabhumi Airport (BKK)610650
Koh Samed (Ban Phe Pier) – Don Muang Airport (DMK)580745
Koh Samed (Ban Phe Pier) – Hua Hin9951140
Koh Samed (Ban Phe Pier) – Pattaya410490
Koh Samed (Ban Phe Pier) – Koh Chang 8301040


River Kwai Taxi Service – Privat transport i River Kwai / Kanchanaburi.

TIL/FRA KANCHANABURI / RIVER KWAIPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Kanchanaburi City – Suvarnabhumi Airport (BKK) 685745
Kanchanaburi City – Don Muang Airport (DMK) 685745
Kanchanaburi City – Bangkok City685745
Kanchanaburi City – Hua Hin685745
Kanchanaburi City – Koh Chang
(to island)
17751985
Kanchanaburi City – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
16101735
Kanchanaburi City – Pattaya9351210
Kanchanaburi Sai Yok – Suvarnabhumi Airport (BKK) 810890
Kanchanaburi Sai Yok – Don Muang Airport (DMK) 850935
Kanchanaburi Sai Yok – Bangkok City810890
Kanchanaburi Sai Yok – Hua Hin810890
Kanchanaburi Sai Yok – Koh Chang
(to island)
19052090
Kanchanaburi Sai Yok – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
17751860
Kanchanaburi Sai Yok – Pattaya10601355


Pattaya Taxi Service – Privat transport i Pattaya, Thailand.

TIL/FRA PATTAYAPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Pattaya – Suvarnabhumi Airport (BKK) 390515
Pattaya – Don Muang Airport (DMK) 450580
Pattaya – Bangkok City390515
Pattaya – Hua Hin785995
Pattaya – Koh Chang
(pier on mainland)
9351145
Pattaya – Koh Chang
(to island)
9351145
Pattaya – Laem Sok
(Koh Kood, Koh Mak)
8501020
Pattaya – Kanchanaburi City 9351145
Pattaya – Kanchanaburi / River Kwai
(Hin Tok & Sai Yok area)
9951270
Pattaya – Koh Samed
(Ban Phe – on mainland)
410490


Phuket Taxi Service – Privat transport i Phuket, Thailand.

TIL/FRA PHUKET Pris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Phuket Airport – Khao Lak470515
Phuket Airport – Karon / Kata325365
Phuket Airport – Khao Sok660745
Phuket Airport- Koh Koh Khao725785
Phuket Airport – Ao Nang, Krabi660745
Phuket Airport – Koh Lanta Hotel12901335
Karon / Kata / Patong – Khao Sok 8101020
Karon / Kata / Patong – Koh Lanta Hotel13351375
Karon / Kata / Patong – Don Sak12101315
Karon / Kata / Patong – Kuan Tung Pier
(Boat to Koh Mook)
11851335

Krabi Taxi Service – Privat transport i Krabi, Thailand.

TIL/FRA KRABIPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Price per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Ao Nang Beach – Khao Lak640705
Ao Nang Beach – Krabi Airport 355380
Ao Nang Beach – Kuang Tung Pier
(Boat to Koh Mook)
840880
Ao Nang Beach – Koh Lanta Hotel795725
Ao Nang Beach – Pakmeng Pier840880
Ao Nang Beach – Phuket Airport 660745
Ao Nang Beach – Phuket Town905925
Ao Nang Beach – Ranong12901375
Krabi Airport – Phuket Airport735795
Krabi Airport – Phuket Town620725
Krabi Airport – Kata / Karon / Patong660745
Krabi Airport – Khao Lak660745
Krabi Airport – Koh Lanta Hotel 705765
Krabi Airport – Klong Muang 420440
Krabi Airport – Railey Beach
(Boat to Railey NOT included (15 min))
515555
Krabi Airport – Ranong12101290


Koh Lanta Taxi Service – Privat transport i Koh Lanta, Thailand.

TIL/FRA KOH LANTAPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers)
Price per Minivan
(max. 6 pers)
Koh Lanta Hotel – Krabi Airport3350 THB3550 THB
Koh Lanta Hotel – Ao Nang3800 THB4000 THB
Koh Lanta Hotel – Don Sak Pier6350 THB6550 THB
Koh Lanta Hotel – Khao Lak5850 THB6050 THB
Koh Lanta Hotel – Khao Sok6350 THB6550 THB
Koh Lanta Hotel – Krabi Town3550 THB3750 THB
Koh Lanta Hotel – Krabi Pier3550 THB3750 THB
Koh Lanta Hotel – Kuan Tung Pier
(Boat to Koh Mook)
4050 THB4250 THB
Koh Lanta Hotel – Pakment Pier4050 THB4250 THB
Koh Lanta Hotel – Phuket Airport 6150 THB6350 THB
Koh Lanta Hotel – Phuket Town6350 THB6550 THB
Koh Lanta Hotel – Railey Beach2450 THB2650 THB

Surat Thani / Khao Sok Taxi Service – Privat transport i Surat Thani / Khao Sok , Thailand.

TIL/FRA SURAT THANI / KHAO SOKPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers)
Pris per Minivan
(max. 6 pers)
Khao Sok – Chumporn Pier5650 THB5850 THB
Khao Sok – Don Sak3950 THB4050 THB
Khao Sok – Khao Lak2050 THB2250 THB
Khao Sok – Koh Kho Khao Pier2250 THB2450 THB
Khao Sok – Koh Phra Thong Pier2650 THB2850 THB
Khao Sok – Krabi Airport3650 THB3950 THB
Khao Sok – Krabi Town3650 THB3950 THB
Khao Sok – Kuraburi2650 THB2850 THB
Khao Sok – Laem Krat Pier4150 THB4350 THB
Khao Sok – Phang Nga2550 THB2750 THB
Khao Sok – Phuket Airport3150 THB3550 THB
Khao Sok – Phuket Karon4150 THB4350 THB
Khao Sok – Phuket Kata4150 THB4350 THB
Khao Sok – Phuket Patong4150 THB4350 THB
Khao Sok – Phuket Rawai4150 THB3750 THB
Khao Sok – Phuket Town3350 THB4050 THB
Khao Sok – Ranong4650 THB4850 THB
Khao Sok – Surat Thani Airport2650 THB2850 THB
Khao Sok – Surat Thani Town2950 THB3150 THB
Khao Sok – Surat Thani Train Station2650 THB2450 THB

Chumpon Taxi Service – Privat transport i Chumpon, Thailand.

TIL/FRA ChumponPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers)
Pris per Minivan
(max. 6 pers)
Chumpon – Khao Sok5650 THB5850 THB
Chumpon – Khao Lak7750 THB8850 THB
Chumpon – Hua Hin5250 THB6250 THB
Chumpon – Bangkok City 6250 THB7250 THB
Chumpon – Suvarnabhumi Airport (BKK) 6250 THB7250 THB
Chumpon – Don Muang Airport (DMK) 6450 THB7450 THB

Don Sak Taxi Service – Privat transport i Surat Thani / Khao Sok , Thailand.

TIL/FRA DON SAKPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers)
Pris per Minivan
(max. 6 pers)
Don Sak – Khao Sok3450 THB3950 THB
Don Sak – Khao Lak4050 THB4550 THB
Don Sak – Surat Thani Train Station1950 THB2250 THB
Don Sak – Surat Thani Airport2150 THB2450 THB
Don Sak – Krabi Airport3800 THB4300 THB
Don Sak – Ao Nang Beach3950 THB4450 THB
Don Sak – Koh Lanta
(including ferry)
5700 THB6200 THB
Don Sak – Phuket Airport 5050 THB5050 THB
Don Sak – Phuket Town5550 THB6050 THB
Don Sak – Phuket Kata / Karon5650 THB6150 THB

Koh Samui Taxi Service – Private transport in Koh Samui, Thailand.

KOH SAMUIPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers)- DKK
Koh Samui Airport- Chaweng 160180
Koh Samui Airport- Bophut160180
Koh Samui Airport- Chuengmon160180
Koh Samui Airport- Lamai 190120
Koh Samui Airport- Nathon190120

Chiang Mai Taxi Service – Privat transport i Nordthailand.

TIL/FRA CHIANG MAIPris per Deluxe Sedan
(max. 3 pers) – DKK
Pris per Minivan
(max. 6 pers) – DKK
Chiang Mai Airport – Chiang Mai Hotel (city)210265
Chiang Mai Airport – Chiang Mai Hotel (udenfor city)340370
Chiang Mai Airport – Pai City (udenfor city)10501150
Chiang Mai Hotel – Chiang Rai City740820
Chiang Rai Airport – Chiang Rai City170280
Chiang Mai Hotel – Chiang Saen (Golden Triangle)475540



* (angiver felt, der skal udfyldes)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
  • Tilbud på transport - Gratis og uforpligtende

    * (angiver felt, der skal udfyldes)
    - Ønskes flere transporter? Klik tilføj transport
    • :
    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.