Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.

Min antal: 1
Max antal: 50

Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.

 Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.
Prisen starter fra DKK 84

Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.

Transportmiddel: bus,
Min antal: 1
Max antal: 50
Introduktion:
  • Bus & båd transfer fra Bangkok til Sydthailand.
  • Daglige afgange
  • Bestil din transport mellem Bangkok, Hua Hin, Koh Tao, Koh Phangan og Koh samui på 1 minutter.
  • Transporten er inkl. hurtigbåd & bus (hvis start / slut er fastlandet) forudbestilles & forudbetales.
  • Vælg startsted og bestil på 1 minut nu.
Prisen starter fra DKK 84
BESTIL NU
Vælg en Dato
Antal personer
Rooms available
Produkter
Yderligere information og kommentarer såsom hotel, flynummer osv:
{option_name}
{price_range} per {per_text}
Læs mere
{description}
{option_name}
{option_quantity}
image_pdf Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.

Bus & bådtransfer til og fra øerne Koh Tao, Phangan, Samui og Phuket

Et såkaldt joint ticket (bus og båd) er vores foretrukne måde at rejse fra fastlandet (Bangkok, Hua Hin, Surat Thani og Chumpon) til øerne Koh Tao – Koh Phangan – Koh Samui i den Thailandske Golf . På fastlandet er transporten med bus og Den Thailandske Golf bliver krydset med sikre hurtigfærger som har flere afgange dagligt.
 Bus & bådtransport mellem Bangkok, Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui t/r.

Fra Bangkok og Hua Hin bliver hvor turen fra Bangkok / Hua Hin til Chumpon tilbagelagt i en god bus, selvfølgelig med aircondition (bemærk at det ikke er en sovebus).

Mellem Chumporn – Koh Tao – Koh Phangan – Koh Samui, sejler man i en de 5 hurtige og bedste færger til at krydse den Thailandske Golf.

Joint transfer mellem Bangkok, Hua Hin, Chumporn til Koh Tao, Koh Phangan & Koh Samui (bus & båd)

Bangkok rutenAfgangstidAnkomsttidPris per person
(DKK)
Bangkok - Koh Phangan06:0016:10315
Bangkok - Koh Phangan21:0010:45315
Bangkok - Koh Samui21:0011:20325
Bangkok - Koh Samui06:0016:40325
Bangkok - Koh Tao21:0008:45273
Bangkok - Koh Tao06:0014:25273
Hua Hin – Koh Tao08:3014:25252
Hua Hin – Koh Tao23:3008:45252
Hua Hin – Koh Phangan08:3016:10284
Hua Hin – Koh Phangan23:3010:45284
Hua Hin – Koh Samui23:3011:20305
Hua Hin – Koh Samui08:3016:40305
Chumphon – Koh Tao07:0008:45179
Chumphon – Koh Tao13:0014:45179
Chumphon – Koh Phangan07:0010:45173
Chumphorn – Koh Phangan13:0016:10173
Chumphon – Koh Samui07:0011:20
294
Chumphon – Koh Samui13:0016:40294
Koh Tao - Chumphon10.1511.45179
Koh Tao - Chumphon14.4516.15179
Koh Tao - Hua Hin10.1517.00
252
Koh Tao - Hua Hin14.4521.35252
Koh Tao - Bangkok10.1520.30273
Koh Tao - Bangkok14.4500.30273
Koh Tao - Koh Phangan06.0007.10168
Koh Tao - Koh Phangan09.3010.45168
Koh Tao - Koh Phangan15.0016.10168
Koh Tao - Koh Samui (Pralarn Pier)09.3011.20168
Koh Tao - Koh Samui (Pralarn Pier)15.5016.40168
Koh Tao - Koh Samui (Nathon Pier)06.0007.50189
Koh Tao - Don Sak06.0008.45210
Koh Tao - Don Sak09.3013.30210
Koh Phangan - Koh Tao08.3009.30
126
Koh Phangan - Koh Tao13.0016.15126
Koh Phangan - Koh Tao17.4518.45147
Koh Phangan - Chumpon08.3011.45252
Koh Phangan - Chumpon13.0016.15252
Koh Phangan - Hua Hin08.3017.00294
Koh Phangan - Hua Hin13.0021.35294
Koh Phangan - Bangkok08.3020.30315
Koh Phangan - Bangkok13.0000.30315
Koh Phangan - Koh Samui (Pralarn Pier)11.0011.2084
Koh Phangan - Koh Samui (Pralarn Pier)16.2016.4084
Koh Phangan - Koh Samui (Nathon Pier)07.2007.5084
Koh Phangan - (Nathon Pier)12.0012.3084
Koh Phangan - (Nathon Pier)14.3015.0084
Koh Phangan - Don Sak07.2008.45126
Koh Phangan - Don Sak12.0013.30126
Koh Phangan - Don Sak14.3016.15126
Koh Samui (Nathon Pier) - Koh Tao11.1514.15147
Koh Samui (Nathon Pier) - Koh Tao17.0018.45147
Koh Samui (Nathon Pier) - Koh Phangan11.1511.45168
Koh Samui (Nathon Pier) - Koh Phangan13.3014.00168
Koh Samui (Nathon Pier) - Koh Phangan17.0017.30168
Koh Samui (Nathon Pier) - Don Sak08.0008.45116
Koh Samui (Nathon Pier) - Don Sak12.4513.30116
Koh Samui (Nathon Pier) - Don Sak15.3016.15116
Koh Samui (Mae Nam) - Koh Phangan08.0008.20214
Koh Samui (Mae Nam) - Koh Phangan12.3012.50214
Koh Samui (Mae Nam) - Chumpon08.0011.45294
Koh Samui (Mae Nam) - Chumpon12.3016.15294
Koh Samui (Mae Nam) - Hua Hin08.0017.00315
Koh Samui (Mae Nam) - Hua Hin12.3021.35315
Koh Samui (Mae Nam) - Bangkok08.0020.30315
Koh Samui (Mae Nam) - Bangkok12.3000.30315
Don Sak - Koh Samui (Nathon Pier)10.1010.55105
Don Sak - Koh Samui (Nathon Pier)12.3014.00105
Don Sak - Koh Samui (Nathon Pier)16.0016.45105
Don Sak - Koh Phangan10.1011.45126
Don Sak - Koh Phangan12.3014.00126
Don Sak - Koh Phangan16.0017.30126
Don Sak - Koh Tao10.1014.15189
Don Sak - Koh Tao16.0018.45189
Transporten på land (T/R) foregår med bus / van med a/c. Transporten (T/R) mellem Chumporn og øerne foregår i katamaran hurtigbåd. Transporten til mødestedet er ikke inkluderet. Mødested vil fremgå af voucher som bliver sendt efter betaling er lavet.

Bådtransport fra Koh Phangan

RuteAfgangstidAnkomsttidPris per person
(DKK)
Koh Phangan - Koh Tao08:3009:30126
Koh Phangan - Koh Tao13:0014:15126
Koh Phangan - Koh Tao17:4518:45147
Koh Phangan - Chumporn08:3011:45252
Koh Phangan - Chumporn13:0016:15252
Koh Phangan - Hua Hin08:3017:00294
Koh Phangan - Hua Hin13:0021:35294
Koh Phangan - Bangkok08:3020:30315
Koh Phangan - Bangkok13:0000:30315
Koh Phangan - Koh Samui (Pralarn Pier)11:0011:2084
Koh Phangan -Koh Samui (Pralarn Pier)16:2016:4084
Koh Phangan - Koh Samui (Nathorn Pier)07:2007:5084
Koh Phangan - Koh Samui (Nathorn Pier)12:0012:3084
Koh Phangan - Koh Samui (Nathorn Pier)14:3015:0084
Koh Phangan - Donsak07:2008:45126
Koh Phangan - Donsak12:0013:30126
Koh Phangan - Donsak14:3016:15126
Koh Phangan - Surat Thani07:2010:00137
Koh Phangan - Surat Thani12:0015:00137
Koh Phangan - Surat Thani14:3017:30137
Koh Phangan - Surat Thani Train Station07:2010:30158
Koh Phangan - Surat Thani Train Station12:0015:30158
Koh Phangan - Surat Thani Train Station14:3018:00158
Koh Phangan - Surat Thani Airport07:2010:45189
Koh Phangan - Surat Thani Airport12:0015:45189
Koh Phangan - Surat Thani Airport14:3018:00189
Koh Phangan - Nakorn Si Thammarat07:2011.00158
Koh Phangan - Nakorn Si Thammarat12:0016:00158
Koh Phangan - Nakorn Si Thammarat Airport07:2010:30200
Koh Phangan - Nakorn Si Thammarat Airport12:0015:30200
Koh Phangan - Had Yai07:2013:30210
Koh Phangan - Khao Sok07:2012:30210
Koh Phangan - Khao Sok12:0019:00200
Koh Phangan - Khao Lak07:2014:00225
Koh Phangan - Krabi Town07:2012:30200
Koh Phangan - Krabi Town12:0017:00200
Koh Phangan - Krabi Town14:3019;00200
Koh Phangan - Ao Nang Krabi07:2012:30274
Koh Phangan - Ao Nang Krabi12:0017:30274
Koh Phangan - Ao Nang Krabi14:3019:30274
Koh Phangan - Railey Beach07:2013:00252
Koh Phangan - Railey Beach12:0018:00252
Koh Phangan - Phi Phi07:2016:30294
Koh Phangan - Koh Lanta07:2016;30294
Koh Phangan - Phangna07:2015:00179
Koh Phangan - Phangna12:0018:00189
Koh Phangan - Phuket07.2015:00231
Koh Phangan - Phuket12:0019:00231
Transporten på land (T/R) foregår med bus eller van med a/c. Mødested vil fremgå af voucher som bliver sendt efter betaling er lavet.

Bådtransport fra Koh Tao

RuteAfgangstidAnkomsttidPris per person
(DKK)
Koh Tao - Chumporn10:1511:45179
Koh Tao - Chumporn14:4516:15168
Koh Tao - Hua Hin10:1517:00252
Koh Tao - Hua Hin14:1521:35252
Koh Tao - Bangkok10:1520:30273
Koh Tao - Bangkok14:4500:30273
Koh Tao - Koh Phangan06:0007:10168
Koh Tao - Koh Phangan09:3010:45168
Koh Tao - Koh Phangan15:0016:10168
Koh Tao - full moon party (one way)17:3018:40179
Koh Tao - full moon party (roundtrip)17:3018:40336
Koh Tao - Koh Samui (Mae Nam Pier)09:3011:20168
Koh Tao - Koh Samui (Mae Nam Pier)15:0016:40189
Koh Tao - Koh Samui (Nathon Pier)06:0008:45189
Koh Tao - Donsak06:0008:45210
Koh Tao - Donsak09:3013:30210
Koh Tao - Ao Nang Krabi06:0012:30263
Koh Tao - Ao Nang Krabi09:3017:30242
Koh Tao - Khao Sok06:0015:00273
Koh Tao - Khao Sok09:3019:30252
Koh Tao - Krabi Town06:0012:00252
Koh Tao - Krabi Town09:3017:00231
Koh Tao - Had Yai06:0015:00273
Koh Tao - Koh Lanta06:0016:30305
Koh Tao - Phi Phi06:0016:30294
Koh Tao - Nakorn Si Thammarat City06:0010:30242
Koh Tao - Nakorn Si Thammarat Airport06:0010:30231
Koh Tao - Nakorn Si Thammarat City09:3015:30231
Koh Tao - Nakorn Si Thammarat Airport09:3015:30231
Koh Tao - Phang Nga06:0015:00273
Koh Tao - Phuket06:0015:00273
Koh Tao - Phuket09:3019:00252
Koh Tao - Railey Beach06:0013:00305
Koh Tao - Railey09:3018:00305
Koh Tao - Surat Thani Airport06:0010:45252
Koh Tao - Surat Thani Airport09:3015:45231
Koh Tao - Surat Thani Town06:0010:00210
Koh Tao - Surat Thani Town09:3015:00210
Koh Tao - Surat Thani Train Station06:0010:30242
Koh Tao - Surat Thani Train Station09:3015:30221
Transporten på land (T/R) foregår med bus / van med a/c. Mødested vil fremgå af voucher som bliver sendt efter betaling er lavet.

BEMÆRK venligst bemærk at vi som noget nyt skal vi bruge pasnumre og alle navne ved køb af billetter.
Kontakt os her og få et uforpligtende tilbud.

* (angiver felt, der skal udfyldes)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tilbud på transport - Gratis og uforpligtende

* (angiver felt, der skal udfyldes)
- Ønskes flere transporter? Klik tilføj transport
  • :
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.