Greenfee priser i Hua Hin (01 november 2019 – 30 april 2020)

Greenfee priser i Hua Hin (01 november 2019 – 30 april 2020)

 Greenfee priser i Hua Hin (01 november 2019 – 30 april 2020)
Antal: 1 – 20
Varighed: 1 Dag
Prisen starter fra THB 1500

Greenfee priser i Hua Hin (01 november 2019 – 30 april 2020)

Introduktion: Greenfee priser i Hua Hin. Drømmer du om at spille nogle af Thailands bedste golfbaner i perfekt stand og til absolut absolut rimelige priser.
Bestil dine teetider her!
Prisen starter fra THB 1500
BESTIL NU
Golf Hua Hin
Vælg en Dato
Antal personer
Rooms available
Produkter
Yderligere information og kommentarer såsom hotel, flynummer osv:
{option_name}
{price_range} per {per_text}
Læs mere
{description}
{option_name}
{option_quantity}
image_pdf Greenfee priser i Hua Hin (01 november 2019 – 30 april 2020)

Greenfee priser i Hua Hin

Drømmer du om at spille nogle af Thailands bedste golfbaner i perfekt stand og til absolut absolut rimelige priser:
Så tag til Hua Hin som i 2015 blev kåret til Østens bedste golfresort og spil på nogle af Østens absolut bedste baner hvor størstedelen ligger indenfor 30 min kørsel fra hotellerne i byen.

 Greenfee priser i Hua Hin (01 november 2019 – 30 april 2020)


Hua Hin kan besøges hele året rundt. Hua Hin er også et af de områder i Thailand med mindst regnfald. Der er tre sæsoner, den tørre sæson (november-februar) – den varme sæson (februar – maj) og regntiden (juni – oktober) Hua Hin har omkring det bedste sommer strand-vejr i Thailand.

Selv i regntiden er vejret somregel godt. Vejret er varmt, typisk med en kølende brise fra havet. De fleste dage har klar blå himmel og til tider bølgende hvide skyer og man kan forvente temperaturer på ca. 32° C og 110-120 mm regn i juni og juli måned.

Greenfee priser i Hua Hin
(01 november 2019 – 30 april 2020).
Køb gennem Thailandtours.dk
(greenfee inklusiv caddie fee)
Privat transport t/r fra banen til/fra Hua Hin
Total pris per bil / minivan
1-5 perSONER6 perSONER +Bil
(1-3 perSONER)
van
(1-8 perSONER)
Banyan Golf Hua Hin395039509001300
Black Mountain Golf395039509001300
Palm Hills Golf225022009001300
Kaeng Krachan1500147524002800
Lakeview Golf Hua Hin2450235011001400
Majestic Creek2700265011001400
Springfield Golf2900285029002850
Seapine Golf Hua Hin2750270010001350
Royal Hua Hin Golf22252225650850

FØLGENDE GÆLDER OVENSTÅENDE GREENFEE PRISER I HUA HIN:

  • Alle greenfee priser er per person i THB.
  • Priserne ER inklusiv caddie fee som i Hua Hin er obligatorisk.
  • Priserne er normal IKKE inklusiv buggy.
  • Drikkepenge til caddies er ikke inklusiv. Forventet drikkepenge 350 – 400 THB per person.
  • Greenfee priserne er IKKE inklusiv retur transport fra hotel i Hua Hin.
  • Fuld betaling skal ske direkte til os og ikke til golfklubberne.
  • Hvis Buggy ønskes skal den betales direkte i proshop jo mindre andet er aftalt.
  • Selvom priserne var korrekt ved udgivelsen denne side tager forbehold for evt prisændringer pga kursændringer eller tastefejl.

Efter golfen er der rig mulighed for afslapning på luksuriøse hoteller ved dejlige strande eller tage på kulturelle udflugter.

Hvorfor bestille gennem os!

  • Vi BOR i Hua Hin, og vores erfaring er den bedste på det danske marked.
  • Vi elsker golf & vi elsker golfbanerne i Hua Hin som vi selv spiller.

Bestil Tilbud - Gratis og uforpligtende

* (angiver felt, der skal udfyldes)
  • Name