Anantara Hua Hin Resort & Spa

Anantara Hua Hin Resort & Spa

 Anantara Hua Hin Resort & Spa
Pris starter fra DKK 960 per værelse / nat

Anantara Hua Hin Resort & Spa

Beskrivelse:
  • En af vores abolut hotelfavoritter i Hua Hin og perfekt til folk som sætter pris på thai stil.
  • Anantara Resort Hua Hin er flere gange kåret som Thailands bedste turistresort, og det er nemt at forstå.
  • Bestil 110 dage før ankomst og får 20 % rabat på vores listepriser.
Pris starter fra DKK 960 per værelse / nat
image_pdfimage_print

 Anantara Hua Hin Resort & Spa

Det pragtfulde Anantara Hua Hin Resort er flere gange blevet kåret som Thailands bedste turistresort, og det er nemt at forstå!

Hotellets værelser er bygget i træpavilloner i den store tropiske have og ved den smukke lagune. Serviceniveauet er meget højt på hele resortet. Swimmingpoolen er centrum, og her findes liggestole, parasoller og håndklædeservice. Desuden er der børnepool og poolbar. De mange restauranter serverer alt fra barbeque ved stranden over god thaimad til italiensk gourmet-mad. Om morgenen serveres stor morgenmadsbuffet.

Hotellet har fitnesscenter, tennisbaner, yogaklasse, vandsportsaktiviteter, børneklub og et smukt, romantisk spacenter med alle former for massage og kropsbehandlinger. Hotellet har shuttlebus til Hua Hin flere gange dagligt.

Premium Garden værelserne er indrettet i naturfarver med smukt trægulv. Møbler og dekoration er en blanding af vestlig og thailandsk indretning. Værelset har enten en, stor kingsize-seng eller to queensize-senge. Værelserne har aircondition, satellit-tv, telefon, safebox, internetadgang, minibar, kaffe/tefaciliteter skrivebord og hårtørrer. Endelig har værelset balkon eller terrasse med udsigt til haven.

BESTIL SENEST 110 DAGE FØR ANKOMST OG FÅ 20 % RABAT PÅ NEDENSTÅENDE PRISER

Prisen er per værelse per nat og inkluderer:

  • Overnatning med morgenmad.
  • Alle skatter og afgifter.

Ikke inklusiv i prisen

  • Fly til og fra Thailand.
  • Transport til og fra hotellet som vi kan arrangere.
  • Obligatorisk middag i forbindelse med jul / nytår som kommer oveni.
  • Andre måltider end frokost / aftensmad.

Priserne er i DKK per værelse per nat inkl. morgenmad.

Lav Sæson
(01 apr-31 okt)
Høj Sæson
(01 nov-23 dec)
Peak Sæson
(24 dec-03 jan)
Høj Sæson 2
(04 jan-28 feb)
Marts
(01 mar-08 apr)
Premium Garden Room9601225211015101125
Deluxe Garden Room10551310218016501310
Premium Seaview Room12551510253019701510
Junior View Lagoon Room13301550274021401550
Anantara Garden View Suite19802190319026602190
Anantara Sea View Suite23502580377032902580
Ekstra
Ekstra Seng+ 335 DKKper nat
Barn uden ekstra seng+ 95 DKK per nat
Min antal nætter:Ved indcheck 29 dec – 4 nætter.Ved indcheck 30 dec – 3 nætter. Ved indcheck 30 & 31 dec – 2 nætter. Der kan ikke tjekkes ud 31 dec
Obligatorisk nytårsmiddag 31. decVoksne 1670 DKK / Børn 850 DKK

Barn til og med 11 år

Følgende gælder ved vores special tilbud:

  • Bestilling skal ske minium 110 dage for ankomst
  • Tilbuddet kræver bestilling af minimum 5 sammenhængende nætter.
  • Tilbuddet kan ikke kombineres med evt andre online tilbud på thailandtours.dk for Anantara for at opnå yderligere rabatter.
  • Fuld betaling skal finde sted så snart bookingen fra vores side. Bookingen er bindende og evt refusion ved senere aflysning vil ikke være mulig.
  • Ingen rabat på extra seng
  • Benyt rabatkode “ANHHSCAN18/19” ved bestilling
  • Date Format: DD slash MM slash YYYY
  • Date Format: DD slash MM slash YYYY
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Bestil Tilbud - Gratis og uforpligtende

* (angiver felt, der skal udfyldes)
  • Comments